Historia Shindaiwa

Korporacja Yamabiko, której nazwa wywodzi się od opiekunów Japońskich gór i lasów jest mocno zaangażowana w ochronę środowiska i pomoc w utrzymaniu planety - zieloną.

Korporacja Yamabiko została utworzona z połączenia firm Kioritz (Echo) oraz Shindaiwa, mających ponad 50 letnie doświadczenie w produkcji urządzeń branży leśnej i ogrodniczej.


Koncern Kioritz początkowo produkował urządzenia wykorzystywane w rolnictwie, takie jak: opryskiwacze i dmuchawy napędzane silnikiem spalinowym. Następnie asortyment został poszerzony o urządzenia wykorzystywane w branży leśnej i ogrodniczej pod marką Echo. Shindaiwa rozpoczęła produkcję od urządzeń elektrycznych oraz przemysłowych, aby w końcu po wielu latach umacniania się w tym segmencie dywersyfikować produkcję na urządzenia leśno-ogrodnicze. Obie firmy gromadziły przez lata umiejętności i doświadczenie techniczne i inżynieryjne osiągając wysoką pozycję na rynku.

Przez ponad 30 lat Kioritz(Echo) oraz Shindaiwa konkurowały ze sobą w segmencie urządzeń spalinowych branży leśno-ogrodniczej, dostarczając sprzęt zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów wykorzystujących go okazjonalnie. W momencie połączenia się obu koncernów – Kioritz(Echo) i Shindaiwy powstała organizacja łącząca potęgę doświadczenia i specjalistycznej wiedzy ‘know-how”, która jest w stanie zaopatrzyć w sprzęt miliony użytkowników na całym świecie poprzez swoja zintegrowaną sieć dystrybujcji.
Celem kocernu Yamabiko jest stworzenie bliskiego kontaktu ludzi z naturą dzięki produktom bezpiecznym dla użytkowników i przyjaznym środowisku.

Produkowane urządzenia spełniają najostrzejsze normy ochrony środowiska, szczególnie pod względem emisji spalin(EC1 i EC2) oraz hałasu.


Bezpieczeństwo, niezawodność oraz komfort pracy operatora są sprawami priorytetowymi w procesach projektowym i innowacyjnym produktów, czego dowodem są wykorzystywane systemy ułatwionego rozruchu, niskich wibracji, niskiej wagi, wstępnego oczyszczania powietrza oraz ergonomicznej budowy.
Niezawodność i doskonałość maszyn zapewnia sieć  własnych linii produkcyjno- montażowych gdzie wszystkie podzespoły i urządzenia są projektowane, produkowane i składane przez  wysoko wykfalifikowanych pracowników firmy Yamabiko.