Historia Merkator

Firma "Merkator" Sp. J. w Gliwicach powstała w 1995 roku. Od początku specjalizuje się w sprzedaży najwyższej jakości układów tnących, maszyn i części zamiennych do pracy w branży leśno-ogrodniczej i gospodarce komunalnej. Oferuje szeroką gamę modeli różnych marek, gwarantując właściwy dobór maszyny do konkretnego zastosowania.

 

Spółka prowadzi także działalność w zakresie obsługi serwisowej oferowanych maszyn oraz dostarcza oryginalne części zamienne i materiały eksploatacyjne. Usługi serwisowe są świadczone przez doświadczonych specjalistów w oparciu o sieć autoryzowanych dealerów. Magazyn części zamiennych zlokalizowany jest w siedzibie firmy i liczy obecnie kilkanaście tysięcy pozycji.


Historia firmy:
 • Początki działalności handlowej firmy to import profesjonalnych żyłek tnących do traw firmy Glassmaster Company, South Carolina, USA oraz wysokiej jakości olejów mineralnych Alco do silników dwu i czterosuwowych przeznaczonych do kosiarek do traw, kos spalinowych, pilarek i glebogryzarek firmy American Lubricating Company, USA.

   
 • W 2000r. – zostaje importerem układów tnących firmy Windsor Forestry Tools LLC, Outdoor Products Group, Blount Inc. USA. Produkującej doskonałe łańcuchy, prowadnice, kółka pływające oraz osprzęt do konfekcjonowania i ostrzenia łańcuchów.

   
 • Od stycznia 2005 r. spółka Merkator jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce firmy Shindaiwa, producenta profesjonalnej jakości sprzętu mechanicznego do użytku zewnętrznego. W skład oferowanych produktów wchodzą między innymi: pilarki łańcuchowe, kosy mechaniczne, nożyce do żywopłotów, dmuchawy, opryskiwacze.
   
 • W 2009r. firma "Merkator" Sp. J. po raz kolejny poszerza swoją ofertę produktów o akcesoria dla harwesterów, firmy Windsor (Group, Blount Inc. USA). Od samego początku firma Windsor stawia na najnowszą technikę i nowatorskie pomysły. Ponad 60 lat tradycji sprawiło, że jest postrzegana jako symbol doskonałej techniki.
   
 • W styczniu 2010r. podpisano list umowę z firmą Echo, wiodącym producentem sprzętu leśno-ogrodniczego, na podstawie której firma stała się oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem Echo w Polsce. Wieloletnie doświadczenie w branży wysoki poziom stosowanej technologii oraz japońska precyzja wykonania zapewniają najwyższą jakość oferowanych maszyn i urządzeń Echo.
   
 • W 2011r. Merkator został dystrybutorem marki OREGON. Najwyższej jakości układy tnące w tym łańcuchy, prowadnice i akcesoria OREGON, produkowane sa przez koncern Blount Portland USA, światowego lidera w branży leśno-ogrodniczej.
 
 
 • Atutem firmy "Merkator" jest profesjonalna obsługa i doradztwo w branży, najwyższa jakość towarów oraz natychmiastowa realizacja zamówień i dogodne terminy płatności.